Tejping

Kineziotaping je terapeutickou metódou, ktorú využívame ako podpornú liečbu pri akútnych ale aj chronických problémoch pohybového aparátu. Medzi jeho hlavné výhody patrí to, že priaznivo ovplyvňuje tkanivá, regeneruje svalstvo, redukuje opuch a zápal, znižuje bolesť, svalovú únavu ale tiež funguje ako korekcia pre zle fungujúce pohybové stereotypy.  

Klasický a teda pevný taping je metódou, pri ktorej využívame pevné lepiace pásky. Zmyslom je obväzovanie kĺbov, šľachovosvalových dráh a úponov. Úlohou týchto pevných pások je spevniť postihnuté miesto a chrániť ho pred deštruktívnymi zmenami pri zachovaní rozsahu pohybu.

Lymfotaping je podobný kineziotapingu, avšak rozdiel je v špeciálnym upravení tejpovacích pások kde liečebne ovplyvňujeme svalstvo, fascie, kĺby a tiež cievny či lymfatický systém. Pri správnej aplikácii tejto pásky dosahujeme zlepšenie cirkulácie a látkovej premeny, čo vedie k ústupu bolesti, opuchu a zrýchleniu liečby.

© 2021 Všetky práva vyhradené pre Prestige Fyzio
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke Prestige Fyzio Viac informácii